Věděli jsme, že šindel Cambridge Xtreme 9,5° dokonale drží na střeše a odolá velkým vichrům, ale chtěli jsme zjistit, jak velký musí být vítr, aby šindele ze střechy odfoukl. Proto jsme se nechali testovat šindele ve větrném tunelu.
Ve větrném tunelu jsme se snažili simulovat nejhorší možné podmínky, které v reálné situaci mohou nastat. Tedy že vítr podfukuje pod šindele a snaží se je odlepit a strhnout ze střechy.
Nejsilnější orkány a vichřice mívají v České republice v nárazech rychlost větru kolem 110 – 140 km/h. Maximální rychlost větru byla naměřena na Sněžce 19.1.2007 a to 216 km/h.
Nejdříve jsme testovali šindele Cambridge Xtreme 9,5° při sklonu 25°, což je běžný sklon střech. Vítr jsme nechali foukat postupně rychlostí od 90 km/h až po maximum 210 km/h.
Pak jsme ještě přitvrdili a sklon střechy jsme snížili na 9,5°. Opět jsme nechali šindele testovat ve větru. Tentokrát jsme šli až na úplnou hranu a podfukovali jsme pod šindel maximální rychlostí větru 216 km/h po dobu celých 3 minut (ne tedy jen nárazově, jak se to děje při reálných podmínkách).
Šindel Cambridge Xtreme 9,5° všechny tyto testy přestál na výbornou. Z testování jsme pořídili video, které můžete shlédnout v přiloženém videu.