Odolná střešní krytina na nízké sklony

Potřebujete střešní krytinu na nízký sklon střechy? Potřebujete střešní krytinu, která něco vydrží, a přitom bude za rozumnou cenu? Potřebujete zastřešit malý sklon střechy?

Tyto požadavky může splnit IKO Cambridge - lehká střešní krytina, která má dlouhou životnost a záruku až 30 let. Přitom se dá pořídit za velmi přijatelnou cenu. Instaluje se rychle, snadno a levně už od sklonu 9,5°.

Podívejte se, jak střechy Cambridge vypadají a jak snadno a levně můžete střechu pomocí šindelů Cambridge postavit nebo zrekonstruovat.

Nízký sklon? Složitá střecha? Žádný problém pro Cambridge!

Šindele IKO Cambridge jsou novou generací střešní krytiny. Jedná se o laminované dvouvrstvé šindele, to znamená, že jsou vyrobeny ze 2 částí, a oproti klasickým šindelům mají rychlejší aplikaci, minimální odpad, vzhled 3D imitace štípaného kamene a jsou nejodolnější na střeše proti vodě a větru. Vyrábí se ve 2 typech, každý v širokém spektru barev:

 • Cambridge Xpress – pokládka možná od 14° až po 85°
 • Cambridge Xtreme 9,5° – zadní plocha je celoplošně samolepivá a díky tomu je pokládka možná od 9,5° až po 90°
IKO Cambridge v zelené barvě

NA STŘECHY SE SKLONEM OD 9,5° DO 90°

Celoplošně samolepivý šindel Cambridge Xtreme 9,5° můžete pokládat na ploché střechy se sklonem od 9,5° po zcela kolmé stěny mansardových střech, či kolmé stěny střešních přístaveb nebo vikýřů se sklonem 90°.

Díky samolepivosti budou šindele okamžitě po pokládce výborně držet se svým podkladem. 

Extrémní odolnost proti vichřicím

Jednou z největších výhod šindelové střechy je vysoká odolnost vůči větru. Samolepící šindele IKO byly testované ve větrném tunelu, kde bez problému vydržely odolat větru o rychlosti 220 km/h.

I díky své extrémní odolnosti vůči všem extrémům počasí získal šindel Cambridge Xtreme 9,5° své jméno. Ochrání střechu před sněhem, ledem, a když bude silná bouře i s kroupy, vy si toho ani nevšimnete, protože šindel je pružný a krupobití nebo větru nebudete slyšet.

Jak je tohle všechno možné?

Kostrou IKO Cambridge šindele je skelná rohož. Tato rohož je tvrdý a velmi odolný materiál vytvořený z pevných skelných vláken, je neporézní a nemění tvar. Díky tomu jsou šindele méně náchylné k rozbití, když jsou vystaveny extrémnímu větru, chladnému počasí, horkému slunci nebo když se po nich kráčí. Šindele s touhle rohoží jsou taky ekologické, protože jsou recyklovatelné.

Zadní strana šindele je celoplošně samolepivá. Po instalaci dojde k dokonalému slepení šindelů k sobě a krytiny je tak odolná proti každému počasí i při extrémně nízkých sklonech

Další obrázky z realizací najdete kliknutím zde

KRÁSNÁ STŘECHA NA PRVNÍ POHLED

Laminované šindele Cambridge jsou vyráběny v neopakovatelném plastickém tvaru. Působí tak unikátně, esteticky a elegantně na jakékoliv střeše. Vybírat si můžete ze 7 přírodních odstínů. Plastičnost šindele a melírové přírodní barvy dodají každé střeše jedinečný vzhled.

To vše se hodí nejen u nových domů, ale hlavně při rekonstrukcích starších střech, kde všechny tyto vlastnosti schovají případné nerovnosti bednění a nedokonalosti střechy.

Kolik střecha na nízký sklon stojí?

Níže v tabulce jsme udělali příkladový výpočet ceny šindelů a příslušenství, které budete potřebovat na standardní  sedlovou střechu o ploše 100 m2:

* Cena Cambridge je ponížena o slevu 25% z ceníkových cen. Tuto cenu získáte u prodejců IKO s platným voucherem na slevu. Voucher na slevu ke stažení zde. Standardní ceníková cena IKO Cambridge Xpress je od 276 Kč/m2. Ostatní výrobky jsou uváděny bez množstevních slev. Kompletní ceník ke stažení zde.

Celková cena střešní krytiny včetně nutného příslušenství na 100 m2 střechu je 36 866,20 Kč.

Individuální množství materiálu si můžete spočítat ve výpočtovém programu (zde). Najděte si nejbližšího prodejce šindelů k vám zde.

Dlouhá životnost. Záruka 30 let

Výrobce IKO poskytuje na šindele Cambridge Xtreme 9,5° celkovou záruku v délce 30 let a na šindele Cambridge Xpress v délce 25 let.

Platinová záruka od IKO kryje veškeré náklady pro majitele domu

Šindele Cambridge byly vyrobeny tak, aby obstály v extrémních podmínkách po desítky let. Testy probíhaly v laboratořích i v reálných podmínkách a Cambridge obstál na výbornou.

IKO za svojí kvalitu ručí. Na celoplošně samolepivé šindele Cambridge Xtreme 9,5° poskytuje IKO celkovou záruku v délce 30 let, na šindele Cambridge Xpress celkovou záruku v délce 25 let.

Navíc po dobu prvních 15-ti let poskytuje IKO na tyto šindele svoji unikátní PLATINOVOU ZÁRUKU. V případě, že střecha kdykoliv během prvních 15 let proteče, IKO Vám zaplatí a zajistí novou střechu a Vy se o nic nestaráte.

Jak se šindele Cambridge Xtreme 9,5° instalují na malé sklony střech?

Instalace šindelů je velmi jednoduchá a zvládne ji svépomocí i šikovný kutil. Pokrývače ve Vašem okolí Vám pomůže vyhledat Google, Seznam nebo Seznam pokrývačů IKO.

 1. Na dřevěnou konstrukci instalujte OSB desky alespoň o tloušťce 22 mm.
 2. Na záklop instalujte okapové plechování.
 3. Na záklop instalujte podkladní pás IKO Armourbase Pro PLUS.
 4. Instalujte závětrné lišty.
 5. Instalujte střešní krytinu IKO Cambridge Xtreme 9,5°.

Co nabízí šindele řady Cambridge?

Cambridge střechy mají nádherný jednolitý vzhled, a to zejména proto, že nejsou vidět žádné spoje, nebo hřebíky. 

Každý šindel Cambridge má velký překryv, a tak místo kde se natloukají hřebíky, jsou překryty dalším šindelem. Tím, že se díky asfaltu tyto šindele k sobě dokonale slepí, je zajištěna dokonalá nepropustnost vody. A nehrozí zatékání ani kolem hřebíků.  Navíc je střecha chráněná dvojí vrstvou šindelů.

Široká škála barev

Další skvělou stránkou těchto šindelů je, že pro majitele domů je dostupný široký výběr barev a struktur. Šindele Cambridge se skelnou rohoží dávají domům jedinečný vzhled, připomínající exluzivní břidlice a cedrové střešní materiály.

Dlouhá záruka + super cena

IKO si je kvalitou svého šindele nové generace Cambridge Xtreme 9,5° tak jisté, že na něj poskytuje záruku v délce 30 let. A to ještě není všechno – tyto šindele jsou dostupné za skvělou cenu a jenom u nás si můžete stáhnout voucher se slevou 25%

Cambridge můžete nakoupit po celé ČR – podívejte se na Vašeho nejbližšího prodejce nebo nejbližšího proškoleného pokrývače

Pokud máte další dotazy, klidně se na nás obraťte. Moc rádi Vám s výběrem Vaší nové šindelové střechy pomůžeme 🙂

 

Šindele jsou lehká střešní krytina, která se díky svým vlastnostem ve světě používá již více než 100 let a u nás více než 30 let.

Společnost IKO, výrobce šindelů Cambridge, má dlouhou tradici ve výrobě šindele: od roku 1952, ve svých 13 závodech po Evropě a Severní Americe.

Páteří IKO šindelů je nosná rohož ze skleněného vlákna, na kterou se ve vrstvách nanáší bitumen a na vrchní část barevný granulát. Tato skelná rohož je velmi odolná, neporézní, dokonale vodě odolná a  nemění tvar ani vlivem tepla, ani vlivem vlhkosti. Díky tomu odolávají šindele na skelné nosné vložce i extrémním vlivům počasí.  

Více o samotné výrobě šindelů se dočtete zde.

Shrnutí: Co můžete použitím šindelů Cambridge získat?

 • Dlouhou záruku osvědčeného výrobce
 • Super cenu + voucher na 25% slevu
 • Platinovou záruku 15 let
 • 30 letou produktovou záruku
 • Lehkou střešní krytinu cca 12kg/ m2
 • Extrémní odolnost vůči počasí + pochůznost střechy
 • Variabilitu střechy s možností pokládky od 9,5° a 90° na jakkoliv složitý tvar střechy
 • Minimum prořezu, čímž ušetříte
 • Dokonalé překrytí hřebíků

Pokud Vás cokoliv zajímá anebo jste nenašli odpověď na Vaše otázky v našem článku, klidněte, mailujte marcela.krajcova@iko.com nebo volejte 733 736 046. Bude nám potěšením!

CENÍK, VIDEONÁVODY A DALŠÍ DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Výpočtový program

Spočítejte si, kolik šindelů Cambridge budete potřebovat  na Vaši střechu a jaké další příslušenství bude potřeba.

Katalog výrobků IKO

Ucelená nabídka všech šindelů z produkce IKO včetně příslušenství a ceníku.

Odvětrání střechy

Informace, jak správně navrhnout ventilaci střechy a jak instalovat odvětrání ve vrcholu střechy.

Technické výkresy a detaily řešení na střeše

Podívejte se, jak vyřešit jednotlivé detaily na střeše a jak správně navrhnout skladbu střechy.

Video návod instalace šindelů Cambridge Xtreme 9,5°

V projektu svépomocí.cz jsme ukázali, jak je možné si na střechu položit šindele Cambridge Xtreme 9,5° svépomocí.

Video návod instalace šindelů Cambridge Xpress

Na youtube jsme vytvořili dokonale přehledný návod na instalaci šindelů Cambridge Xpress.

Ceník výrobků IKO

Doporučené maloobchodní ceny výrobků IKO ke stažení.

NAŠE PŘÍSPĚVKY NA BLOGU

Pokládka šindele svépomocí - zkušenosti stavebníka

Chcete si pokrýt šindelem Cambridge vlastní střechu? Není to žádná velká věda a určitě se to dá…

Celý článek

Když střecha nemá dostatečný sklon

Mnohé pultové střechy nebo přístřešky nemají dostatečně velký sklon, aby se na ně mohla použít jakákoliv krytina…

Celý článek

Jak rekonstruovat eternitové střechy pomocí šindele Cambridge

Eternitové střechy budou v následujících letech dosluhovat. Jak takovou střechu rekonstruovat, aby se vytvořila nová střecha, která…

Celý článek